Upravit stránku

Chystáte se rozjet nový podnikatelský záměr, vaše firma se rozrůstá, nebo jste se odhodlali vykročit z komfortu on-line světa? Pak pravděpodobně hledáte vhodné komerční prostory a my vám poradíme, jak na to jít efektivně. Nemovitost, kterou si nakonec zvolíte, může výrazně ovlivnit vaši prosperitu.

Jedním z prvních kritérií, které je třeba si objasnit, je účel poptávané nemovitosti. Jiný objekt zvolíte pro zavedení obchodu s módou, restauraci, kancelář, sklad, nebo obchodní centrum. Pak je třeba zvážit, zda pro vás bude vhodnější pronájem, nebo koupě. Dalším kritériem bude samozřejmě lokalita a v neposlední řadě cena.

Až si na všechny tyto otázky dokážete odpovědět, máte z poloviny vyhráno a můžete se pustit do hledání. Realitní kanceláře nabízí vyhledávání s chytrým a pokročilým filtrem pro vytřídění nemovitostí, které vás pravděpodobně budou zajímat. Jenže jak z té sumy vybrat tu pravou právě pro vás?

Buďte si blíž

Být přístupný je nesmírně důležité. A je třeba si také uvědomit, že zákazník je sice náš pán, ale musíte myslet i na zaměstnance, dodavatele a další osoby, které se dotknou vašeho byznysu. Zdaleka neplatí rovnítko, že čím blíž centru jste, tím lépe pro vás. Nechcete přece vykrvácet hned při placení nájmu. Ideální lokalita závisí vždy na oboru podnikání i cílové skupině zákazníků

Až se vám bude zdát, že jste našli to pravé místečko, přijde čas kontaktovat makléře. Ten doplní spoustu dalších informací, které se do inzerátu nevešly, zodpoví otázky, a hlavně vám objekt ukáže. Ani desítky fotek nenahradí prohlídku, proto na ní vždy trvejte, ať neriskujete zajíce v pytli.

Žijeme v přítomnosti, ale zítra je také den

Myslete na budoucnost. Mnoho lidí dělá tu začátečnickou chybu, že se v návalu euforie a nadšení smluvně zaváží k nějakému pronájmu, nebo dokonce koupi, ale zapomenou myslet na zítřek. Může se pak stát, že objekt, který jste si vybrali, vám brzy přestane vyhovovat například z kapacitních důvodů. Snažte se proto myslet na rezervu, nebo najít takový prostor, který by v budoucnu mohl jít rozšířit.

V případě větších plánů je dobré si prostudovat i územní plán, abyste jednou nebyli nemile překvapeni. Informujte se také o limitech, které je v dané oblasti nutno dodržovat. Myslete na povolenou hladinu hluku, emisí, odpad a další oblasti zasahující do životního prostředí. A než podepíšete smlouvunezapomeňte se ujistit opravdu o všech náležitostech. Podnikání je rozsáhlá a živá oblast, která se přizpůsobuje tempu doby a co platilo včera, je dnes dávno pasé.

Nahoru