Upravit stránku

Prodej nemovitosti: Realitní kancelář nebo na vlastní pěst?

Snad každého majitele nemovitosti při jejím prodeji napadne otázka, zda ji zkusit udat na vlastní pěst, nebo se svěřit do rukou profesionálů. Ke které variantě byste se přiklonili vy, a proč? Společně si projdeme některá pro a proti, která by vám mohla usnadnit rozhodování.

Mnoho lidí se rozhodne pro prodej svépomocí. Ano, na první pohled se tento způsob zdá mnohem výhodnější oproti prodeji skrze realitní kancelář, ale je tomu opravdu tak?

Ceny nemovitostí

Jak si letos stojí ceny nemovitostí?

Nemovitostní trh i v letošním roce ovlivňuje pandemie koronaviru. Zároveň ho ovlivňují i další neopominutelné faktory, které si zde blíže přiblížíme. Jak všechny tyto vlivy hýbají s cenami nemovitostí? Odpovídají predikce pro rok 2021 skutečnosti, nebo se realitní trh vyvíjí jiným směrem?

Zemědělská půda jako zajímavá alternativní investice

Růst ceny bytů a pozemků, které jsou určené k zastavění, je závratný. Pokud nepotřebujete nutně bydlet, ale udělat zajímavou investici, zemědělská půda může být dobrá volba, která vám každoročně bude přinášet zisk a do budoucna neztratí svoji hodnotu.

Je byt stále vhodnou investicí?

Zaslechli jste, že letos půjdou ceny bytů dolu? Vyvedeme vás z omylu. I přes situaci letošního roku by realitní trh neměl zaznamenat výrazný pokles. Experti tvrdí, že ceny nemovitostí i nadále porostou. Nyní vyvstává otázka. Bude v roce 2020 byt stále vhodnou investicí?

Změny v placení daně z nabytí nemovitosti

Po letech projednávání Vláda dne 8. 7. 2020 rozhodla o zrušení daně z nabytí nemovitosti. Odborníci říkají, že by se tímto krokem mohl rozproudit realitní trh, jelikož lidé budou více motivovaní k nákupu nemovitosti, vzhledem k tomu, že ji budou moci pořídit o několik set tisíc levněji. Zprvu se projednávalo, aby se jako kompenzace pro ztrátu ve státním rozpočtu zrušila možnost odpočtu hypotečních úroků od základu daně z příjmu.

Bydlení snů na pár měsíců? Seznamte se se střednědobými pronájmy

Je vaším snem najít krásný pronájem, kde najdete vysněný domov? Anebo se naopak potřebujete zabydlet pouze na několik měsíců v prostředí, aniž byste se museli stěhovat z hotelu do hotelu? Pak máte rozhodně na výběr. Objevte možnosti, které sebou přináší různé druhy pronájmů, od těch krátkodobých až po dlouhodobější.
Nahoru