Upravit stránku
Ceny nemovitostí

Jak si letos stojí ceny nemovitostí?

Nemovitostní trh i v letošním roce ovlivňuje pandemie koronaviru. Zároveň ho ovlivňují i další neopominutelné faktory, které si zde blíže přiblížíme. Jak všechny tyto vlivy hýbají s cenami nemovitostí? Odpovídají predikce pro rok 2021 skutečnosti, nebo se realitní trh vyvíjí jiným směrem?

Zemědělská půda jako zajímavá alternativní investice

Růst ceny bytů a pozemků, které jsou určené k zastavění, je závratný. Pokud nepotřebujete nutně bydlet, ale udělat zajímavou investici, zemědělská půda může být dobrá volba, která vám každoročně bude přinášet zisk a do budoucna neztratí svoji hodnotu.

Je byt stále vhodnou investicí?

Zaslechli jste, že letos půjdou ceny bytů dolu? Vyvedeme vás z omylu. I přes situaci letošního roku by realitní trh neměl zaznamenat výrazný pokles. Experti tvrdí, že ceny nemovitostí i nadále porostou. Nyní vyvstává otázka. Bude v roce 2020 byt stále vhodnou investicí?

Změny v placení daně z nabytí nemovitosti

Po letech projednávání Vláda dne 8. 7. 2020 rozhodla o zrušení daně z nabytí nemovitosti. Odborníci říkají, že by se tímto krokem mohl rozproudit realitní trh, jelikož lidé budou více motivovaní k nákupu nemovitosti, vzhledem k tomu, že ji budou moci pořídit o několik set tisíc levněji. Zprvu se projednávalo, aby se jako kompenzace pro ztrátu ve státním rozpočtu zrušila možnost odpočtu hypotečních úroků od základu daně z příjmu.

Bydlení snů na pár měsíců? Seznamte se se střednědobými pronájmy

Je vaším snem najít krásný pronájem, kde najdete vysněný domov? Anebo se naopak potřebujete zabydlet pouze na několik měsíců v prostředí, aniž byste se museli stěhovat z hotelu do hotelu? Pak máte rozhodně na výběr. Objevte možnosti, které sebou přináší různé druhy pronájmů, od těch krátkodobých až po dlouhodobější.

Hledáte byt? Připravte se a získejte bydlení snů

Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte takové místo, které by se mělo stát domovem v pravém slova smyslu? Ať už jste jednotlivec, mladý pár nebo velká rodina, čeká vás tak trochu zatěžkávající zkouška. A skvělým nástrojem, jak si hledání co nejvíce zpříjemnit a ulehčit, je mít plán.
Nahoru