Upravit stránku

Chcete prodat či pronajmout svou nemovitost? Stejně tak, jako si děláme názor na druhého člověka během prvního kontaktu s ním, je to podobné i s nabídkou nemovitosti. Buď nemovitost kupujícímu představíme tak, že ho na první dojem zaujme, nebo ne. Nic mezi tím neexistuje. Povíme si tedy, jak nemovitost správě prezentovat.

Osobní prezentace nemovitosti

Při osobním prezentování nemovitosti je samozřejmě důležité představit především její klady. Pokud ale víte o nějakých závažných vadách, rozhodně byste je neměli skrývat a zájemce na ně upozornit, případně se domluvit na způsobu jejich odstranění.

Samozřejmostí je dostatečný úklid a vyvětrání všech místností před návštěvou zájemců, ale jsou tu i další zajímavé způsoby, jak nemovitosti přidat atraktivitu. Jedním z nich je takzvaný Home Staging, který je založený na jednoduchých úpravách a bytových doplňcích ve vhodných barvách. Pro tuto službu existují dokonce i specializované agentury, které vaši nemovitost upraví tak, aby byla pro zájemce neodolatelná. Pokud se ale nechcete takovou službou zabývat, nechte si alespoň poradit svým známým, který má cit pro bytový design, nebo rovnou někým zkušeným z realitní kanceláře.

Pokud se jedná o prodej či pronájem zahrady nebo nemovitosti se zahradou, rozhodně nezapomeňte posekat trávník a celou zahradu dostatečně upravit.

Prezentace nemovitosti na internetu

Při inzerci nemovitosti na internetu je důležité zaměřit se na poutavý text i doplňující fotografie. Je otázkou, zda svou nemovitost na internetu prezentujete na vlastní pěst, nebo prostřednictvím realitní kanceláře. Realitní kanceláře na to mají své vlastní, ověřené a funkční způsoby. Pokud se rozhodnete napsat si inzerát sami, rozhodně v něm nezapomeňte zmínit nějaké své příjemné pocity spojené s daným bydlením.

Skvělou volbou je také profesionální fotograf, který se na segment realit zaměřuje a pořídí kvalitní fotografie nemovitosti. Nikdo netouží vidět nekvalitní, rozmazané fotky bytu, nebo dokonce trenky, které se právě suší na šňůře ve vaší koupelně. Hezké fotografie naopak potěší každéhoa přidají vám při prezentaci nemovitosti plusové body. Ideální variantou je spojení profi fotografa spolu se službou Home Staging.

Co dělat, když se zadaří a najdete vhodné zájemce

Před prodejem nemovitosti je důležité:

  • nechat si zpracovat energetický štítek,
  • připravit veškeré důležité dokumenty. Mezi tyto dokumenty k prodeji nemovitosti patří zejména nabývací listina, výpis a snímky z katastru nemovitostí či znalecký posudek,
  • nechat si nemovitost vhodně nacenit, zejména podle aktuální tržní hodnoty nemovitostí.


V dnešní době je na trhu znatelná převaha poptávky po nemovitostech. Nelze na to spoléhat, ale je dost možné, že se zájemci o vaši nabídku bydlení ještě poperou. Zejména pokud se jedná o moderní bydlení v atraktivní lokalitě.

Chcete poradit s prezentováním vaší nemovitosti? Napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
Nahoru